EKED - LOTO Çoklayıcılar (Hasp) ve Özellikleri

Tek Bir İzolasyon Noktasına Takılabilecek Çoklu Asma Kilitleri Etkinleştirin!


Çoklayıcı (Hasp) Nedir?

Genellikle bir izolasyon noktasına birden fazla asma kilit takılması gerekir ve bunu yapabilmek için mevcut kilitleme noktalarının sayısını artırmak için bir ara ekipmana ihtiyaç duyulur. Çoklayıcılar bu enerji izolasyon noktalarına birden fazla kilidin takılmasını sağlar. Ekipmana yeniden enerji verilmeden önce her işçi kendi kilidini açana kadar ekipmana enerji verilmesi engellenmiş olur. Bu, bir enerji kaynağının birden fazla işçi tarafından izole edilmesini sağlar.

Çoklayıcı Kullanımı

Cihaz kapatıldıktan ve enerjisi kesildikten sonra enerji izolasyon noktasına bir kilitleme ekipmanı yerleştirilir. Bu ekipmana bir çoklayıcı takılır ve yetkili kişiler çoklayıcı üzerindeki birden fazla noktaya kendi özel asma kilitlerini takar. Sistem daha sonra kilitlenir ve tüm asma kilitler çıkarılıncaya kadar yeniden enerji verilmesi engellenmiş olur. Kilit ile birlikte etiketlerin kullanımı unutulmamalıdır.

 

Çoklayıcı Çeşit ve Özellikleri

Standart Çoklayıcı

Sertleştirilmiş toz boyalı çelikten imal edilen standart kilitleme çoklayıcısı, bir izolasyon noktasını kilitlemek için standart bir makas hareketi kullanır. Kanca iç çapı 25 mm ve 38 mm’lik modelleri mevcuttur ve 6 asma kilit takılabilir.

 

  

 

Paslanmayı önlemek için elektro kaplamalı yüksek mukavemetli çelik sacdan üretilmiştir.

Asma kilit sabitleme bölümü, kavrama ve daha fazla görünürlük için PA kaplanmıştır. Kanca iç çapı 25 mm ve 38 mm’lik modelleri mevcuttur ve 6 asma kilit takılabilir.

 

  

 

Alüminyum Çoklayıcı

 

Alüminyum döküm kanca ve enjeksiyon kalıplı naylon saplı olarak üretilmiştir. Çoklayıcı kancaları, daha küçük izolasyon noktalarında ve kilitleme cihazlarında kolay sabitleme sağlamak için yuvarlatılmıştır. 10.5 mm delik çapı ,6 asma kilit takılabilir.

 

 

 

Yalıtımlı Plastik Çoklayıcı

İletken olmayan güçlendirilmiş plastikten üretilmiştir. Elektrik enerjisinin olduğu bölgelerde kullanılması önerilir. 9 mm delik çapı ,6 asma kilit takılabilir. Farkı boy ve ölçülerde çeşitleri mevcuttur.

 

 

 

Yalıtımlı Plastik Kilit Çoklayıcı

Elektrik yalıtımlı plastik  kilitleme çoklayıcı kancayı güvenli bir şekilde sabitlemek için benzersiz bir döner kilit sistemi kullanır. 3 mm ve 6 mm kanca çaparında, 7,5 mm ve 4 mm delik çapı ile asma kilit takılabilir. 

 

 

 

Kelebek Kilit Çoklayıcısı

Plastik ve çelik modelleri mevcuttur. Birinci model takviyeli çelik ve galvanizli paslanmaz yüzeye sahiptir. İkinci model kilit gövdesi ABS, kirişi paslanmaz çelikten üretilmiştir

    

   


Çoklayıcı uygulama videosuna aşağıdaki link den ulaşabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=tzIVjDRTI5Y